| AlexandrulS a întrebat:

Am un card la raiffeisen in lei, intrebarea mea este daca pot transfera pe acel card si euro, sau daca nu se poate cum procedez, unde ma duc, ce fac, si costa ceva aceasta modificare la cont?

4 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Sigur ca poti. Trebuie doar sa iei in calcul comisioanele si cursul de schimb, la care nu ai nici un cuvant de spus. Cel mai bine este sa-ti faci un cont dedicat de euro - daca ai mai multe tranzactii. Pentru una singura insa, cu suma mica... nu cred ca merita.

| SorinTudor a răspuns:

Trebuie sa ai 2 conturi deschise unul pentru RON si unul pentru EURO

| SorinTudor a răspuns (pentru SorinTudor):

Trebuie sa te duci la banca si sa le spui sa iti deschida si un cont in EURO si iti vor mai da un cont IBAN pe care iti vor intra euro si vei putea face tranzactii

| AlexandrulS explică (pentru SorinTudor):

Se percep si taxe?