| omanid a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca ma inscriu la 2 facultati, iar la una din ele rezultatele admiterii se dau mai devreme si depunderea actelor in original pentru cei admisi se face inainte de aflarea rezultatelor de admitere la cealalta facultate, pot sa ma inscriu la cea dea 2a si sa ma retrag de la prima chiar daca am depus actele in original?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Te poti inscrie la a doua facultate cu adeverinta eliberata de la liceu-pe ea iti va scrie de la secretariatul primei facultati ca originalul diplomei este depusa la ei, dupa admitere vei lasa diploma de bacalaureat la facultatea unde te decizi sa urmezi cursurile.

| omanid explică (pentru Mihaela1964):

Eu ma refer dupa ce aflu daca sunt admis. de exemplu la Brasov afli daca esti admis pe 22 si trebuie sa duci actele in original pana pe 25 iulie, iar la ASE pe 26 iulie afli daca esti admis sau nu.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru omanid):

La Brasov, la Universitate vei gasi intelegere, te vor pasui o zi cu siguranta. Vorbeste la secretariat (telefonic)vei rezolva sigur.