| AndreiTheLord a întrebat:

Buna
am doua stick-uri unul imi merge bine iar celalalt a fost virusat, am sters virusi de pe el, dar acum nu imi mai apare chestia aia cu "autoplay" care apare la inceput cand il conectezi(pe celalalt imi apare tot in acelasi pc)
cu sa il fac sa mearga din nou?
merci

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Dai click dreapta pe el si dai format

| AndreiTheLord explică (pentru FlorinDiablo):

Da asa am facut si ai vreo idee cum sa il protejez de virusi am auzit
ca se creaza un fisier ceva cu autorun.inf

| FlorinDiablo a răspuns:

Bun crezi un fisier autorun.inf dar ce scrii in el? Dupa cate am intalnit virusi nu au ce sa ii faca unei memorii flash.Pot dauna numai unor registri sau unor ansamble de fisiere.

| AndreiTheLord explică (pentru FlorinDiablo):

Am vazut un tutorial pe net cu crarea unui fisier dinasta si zicea ca este bun si dadea si ce trebuie sa scrii in el

| TheCritic a răspuns:

Am o veste nu tocmai buna pentru tine. Stick-ul este probabil "ars". Asta se intampla cand nu folosesti eject si cand stick-ul nu e unul foarte bun. Eu am patit-o de mai multe ori insa acum m-am invatat minte. Incearca sa dai click dreapta pe (F) sau unde iti apare stickul in "my computer" si apoi dai eject. Iti apare undeva jos in dreapta ca poti scoate stick-ul in siguranta. Daca nu e ars, e posibil sa isi fi format joc si sa nu iti intre tot acolo in locul usb. In acest caz il desfaci din carcasa de plastic, ionx sau din ce e facut, si bagi doar stick-ul fara carcasa. Succes