| ionela_3377 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare! Ce rechizite trebuie pentru clasa 1? Scuzati categoria!big grinRaspunsul cel mai concret primeste fundita!kiss

4 răspunsuri:
| ZuzaTA a răspuns:

Heylove struck
1. caiete( iti va spune doamna/domnul invatator ce fel de caiete sa iti iei )
2.creioane simple
3. creioane colorate
4.radiera/guma de sters
5.stilou
6.pic(ca sa stergi greselile facute cu stiloulbig grin )
7.penar(desigur)
8.carioci
9.acuarele ("Colibri" sunt cele imi bune )
10:pensule
11.rigla
12.foarfeca
13.lipici
14.ascutitoare

Cam aatat happy Sper ca ti'ai facut o idee in mare happy Fundita?

| MyKandreea98 a răspuns:

Pai cand am fost eu in clasa a 1 acum 7 ani,mi-am luat asa creion,stilou nu pix, acuarele nu tempera ci normale guma de sters carioci, culori caiete tip 1 tip 2 de matematica de desen.mi-am mai luat ascutitoare ghiozdan penar pensulici si cam atat.j un pempars rolling on the floor). glumeam laughing funda?

| VogueAdicction a răspuns:

(?) WTF?! Intri clasa intai?
Pai eu imi cumpara, ghiozdan, penar, caiete, stilouri, guma de sters, carioci, BLA BLA BLA big grin

| skumpimalina a răspuns:

Ghiozdan
4-5 caiete de limba romana ( pentru clasa 1 caiete cu liniatura oblica
4 caiete de matematica
penar
2 stilouri
2 creioane negre
Ascutitoare
Radiera
Rigla
Creioane colorate
Carioci
Bloc mic de desen
Acuarele
Pensule de diferite grosimi
Vas din material plastic pentru clatirea pensulelor
Foarfeca
Lipici
Hartie glasata
Coperte pentru caiete si etichete
Un carnetel de corespondenta
fundita?