| MihaiD234 a întrebat:

Bună! Am și eu o mica întrebare, eu mi-am pierdut un set de acte printre care și certificatul de naștere și eu sunt născut în județul Timiș (Timisoara mai exact) însă de 7 ani mi-am schimbat domiciliul în Cluj, iar întrebarea mea este, pentru a-mi face un nou certificat este necesar sa îl solicit primăriei Timișoarei sau îl pot solicita primăriei unde am acum domiciliul?
Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dublura unui act de nastere se obtine in orasul unde te-ai nascut, fiindca numai acolo exista in arhiva lor, inregistrarea nasterii tale si emiterea certificatului orginal.