| BiaBubulina a întrebat:

Hei deci uitati problema mea: Am venit la tara timp de 3 saptamani si mi-am luat laptop-ul cu mine.Eram foarte suparata deoarece nu am net aici. Tata a imprumutat un stick DIGI net mobil iar acum tot ce tine de internet merge ca un kaka.Va rog ajutati-ma, cum sa-mi fac netul sa mearga mai repede. Daca va vineti sa credeti, imi ia o ora pana se incara un film pe Youtube si se mai si intrerupe din 2 in 2 min laughing. Nu pot sa vad tv online ca aici nu am Disney Channel crying va rog, o idee m-ar ajuta

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Nu ai ce să îi faci internetului,dacă merge greu. Internetul de la Vodafone are o viteză foarte mare și merge oriunde în țară.
Digi nu merge nici măcar în București cum ar trebui.În unele zone ale țării nici nu merge, chiar și eu am stick-ul.
Poți să stai și fără internet. De fiecare dată când mă duc la țară îmi las laptop-ul acasă. Îmi place mai mult să stau în aer liber, să mă plimb și să discut cu prietenii de pe acolo.
Ai timp de internet când o să te întorci acasă. Câteva săptămâni nu mori. Eu fără internet mă relaxez mult mai bine.

Numai bine.

3 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Ia-ti un stick cu Mobile Internet de la Orange sau Vodafone. Asta daca vrei sa speri la o viteza mai ridicata. In rest, tine de semnal. Atat poate RDS-ul acum pe stick-uri.

| enverhoxha a răspuns:

Un moment! Digi Mobil merge PROST? Eu chiar din ăsta vroiam să iau, fiindcă e ieftin. Viteza ar trebui să fie nu ştiu câţi Mb/s, aşa scrie pe situl RDS! Cum de se plânge lumea de el? Poate ai depăşit limita de trafic lunar (câţiva GB) şi atunci viteza se limitează la 128 kb/s.

| FuneralParty a răspuns:

Incearca sa te plimbi cu el in locurile mai inalte sau langa o zona care are wirelesshappyasa o sa iti mearga destul de bine