| 1997true a întrebat:

Buna la toti! Noaptea trecuta am avut un vis destul de ciudat și înfricoșător. Eram pe lângă bicicleta și doi serpi albi încolăciti cu gurile căscate voiau sa ma atace, nu m-au muscat. Știți cumva ce reprezintă visul? Va mulțumesc din suflet!

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Dacă visezi că te urmărește un șarpe înseamnă că vrei să eviți o situație extrem de dificilă, care aduce multă presiune asupra ta. Poate că este vorba despre o misiune grea la serviciu sau de o procedură medicală complicată sau de orice altceva pe care ar trebui, totuși, să îndeplinești.

De asemenea, când visezi că te urmărește un șarpe poate însemna și că ai ceva de spus, dar te abții, pentru a nu răni o persoană apropiată. Când fugi în vis de un șarpe, poate însemna și că ai de-a face cu o situație din care nu ai prea multe soluții de ieșire, ai sentimentul de captivitate.

| Dddonkey a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant. Crezi ceea ce ai scris mai sus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dddonkey):

Nu e important ce cred eu, ci dacă problemele lui coincid cu ce am scris eu.

| Dddonkey a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ce voiam sa zic este...te referi la situatie din punct de vedere psihologic sau te consideri de a avea un dar divin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dddonkey):

Nu am nici un dar divin. Eu nu cred în Dumnezeu.

| Dddonkey a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca exista ai crede?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dddonkey):

Sunt agnostic nu știu dacă exista sau nu, e posibil sa existe chiar dacă eu sunt subiectiv.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Harfagre):

Eu cred in Dumnezeu (al lui Spinoza, care e indiferent la ce fac muritorii si la cum traiesc ei). Aud pentru prima oara ca ateismul produce probleme psihice.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Harfagre):

Ti-am citit postarea despre Covid si m-am lamurit: ii acuzi pe altii de propriile tale probleme mentale.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Harfagre):

Ha, ha, ha, o să ajungi să debitezi prostii că "Fox News is now Liberal and not to be trusted."

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Harfagre):

Neomarxist? Pura paranoia, la fel ca aia ca as fi SRI-st.

Răspuns utilizator avertizat
| UnDiavol a răspuns:

E doar un vis stai liniștita nu inseamna nimic și eu vises numai oceane și sunt și eu acolo dar e doar un vis

Răspuns utilizator avertizat
| 1997true explică:

Sa-ti dea Dumnezeu înzecit, dacă asta crezi despre mine.