| ADENIVOR a întrebat:

Sunt pensionar MAI si as dori sa intreb daca ma poate ajuta cineva, sa trimit adeverinta pentru recalcularea pensiei sau nu? Va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te pot sfatui, decizia iti apartine. Din cate am citit si am vazut la televizor multi pensionari, carora li s-au recalculat pensiile, au actionat in judecata solicitand anularea recalcularii. Da o cautare cu recalcularea pensiilor militare si o sa gasesti multe stiri pe internet. De asemenea te poti interesa la Asociatia cadrelor in rezerva si retragere din cadrul MAI. Numai bine!