| anonim_4396 a întrebat:

Am internet explorer si google chrome si cineva mi-a schimbat setarile de cautare..adica cand am scris ceva si dau clik pe site-ul respectiv se eschide intr-o alta fereastra, inainte nu se intampla asta. Ce fac ca sa schimb, sa nu se mai deschida in alta fereastra, adica sa intre direct? Ofer funda!

8 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

In browserul "Google Chrom", in partea superioara dreapta se gaseste un buton (icon) sub forma a trei linii orizontale suprapuse. Da click stanga pe el si se deschide o fereastra cu optiuni, cauta optiunea "Setting" si procedeaza in mod similar. Va apare o pagina cu o multitudine de optiuni, pe care studiaza-le atent si selecteaza la fiecare, dorintele tale. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Tibi45):

Am selectat pentru prima data a mers, dupa am inchis fereastra si am deschis din nou google dar iarasi facea asa. Oara a trebui sa sterg google chrome si sal reinstalez din nou?

| Tibi45 a răspuns:

Ar trebui să faci o scanare a întregului tău computer, cu programul antivirus pe care îl ai instalat. S-ar putea să fi fost virusat pe parcursul activităţii tale, o astfel de procedură îţi va indica dacă ai fost infestat. După această scanare, aruncă toţi viruşii declaraţi la "vault"(criptă; mormânt). În caz că fenomenul persistă, încearcă o reinstalare a browswrului Google Chrom. Eu am instalat în permanenţă acest browswer, şi sunt mulţumit de prestaţiile sale. Nu îţi recomand să lucrezi cu "Internet Explorer", deoarece este un browser care abundă în tot felul de viruşi; viermi; troieni; etc.
După ce ai rezolvat această chestiune, treci la fază care ţi-am redat-o în prima misivă. Succes!

| ElectroXelo a răspuns:

Pai, in ce program iti face aceasta greseala? Chrome sau Explorer?

| anonim_4396 explică (pentru ElectroXelo):

In ambele

| anonim_4396 explică (pentru ElectroXelo):

Ce as putea sa fac? Nu ca e ceva grav, dar ma deranjeaza.

| djrobby a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal numai cand ai pc ul virusat se intampla asta!

| anonim_4396 explică (pentru djrobby):

Nu cred ca e virusat, un prieten a intrat si mi-a schimbat ceva la setarile de cautare cred, ce as putea sa fac?