| alex2001peia a întrebat:

am un stick usb Kingmax de 4 gb si am incercat sa il formatez darm mea esuat si nu mai pot inceraca pentru ca scrie ca e write protected... nu stie cineva un progam utilitar care deblocheaza protectia

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Eu am salvat un stick cu "usb format", soft pe care il gasesti pe net. Cauta varianta cea mai noua si incearca sa-l formatezi.
S-ar putea sa fie o solutie.
Sper sa te ajute.

| alex2001peia explică (pentru dannyel86):

Salut am gasit unele dar nu imi deblocheaza protectia iar repair 2.9.1.1 nu il vede

| dannyel86 a răspuns (pentru alex2001peia):

Salut!
Iti inteleg problema. Si eu caut o posibila rezolvare. La un stick mi-a mers cu softul de care ti-am spus, la altul nu am rezolvat nimic. Probabil depinde de la caz la caz. Ma voi documenta si, daca gasesc in final vreo solutie, vei afla si tu.