| bo233 a întrebat:

Buna TPU as dori sa intreb unde se poate face schimbare de sex in Romania?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La doctorul Ciomulaughing

| Lukasssz a răspuns:

Nu se face in Romania asa ceva. In Thailanda se face.

| Werrich a răspuns:

La Obregia.

| Floridori a răspuns:

Operatiile de schimbare de sex se fac inca din 1995 in Romania.
Te poti informa in cadrul spitalelor universitare din tara, unde sunt medici care fac astfel de proceduri, sau si mai bine, la spitalul Floreasca din Bucuresti.Acesta a fost si primul spital in care s-a realizat o astfel de interventie.

Insa pentru a ajunge la operatie, este necesar sa ai diagnisticul de disforie de gen, dat de catre un psihiatru, certificatul ca ai nevoie de schimbarea de sex, aprobarea acestuia, apoi tratamentul hormonal parcurs in mod integral si unda verde a endocrinologului care te-a monitorizat pe toata perioada tratamentului.

| dinaprilie a răspuns:

Nu prea am auzit in romanica sa se faca..pe "siteurile/forumurile" de specialitate ai intrebat?

| TheStrategist a răspuns:

În București

| vodami92 a răspuns:

Nu e musai sa faci in Romania chestia asta! exista Thailanda! exista Germania! exista Marea Britanie! exista Statele Unite! etc! dar tu vrei asta ca nu ti-a mers prea bine in viata si de asta vrei! dar pur si simplu nu ai nevoie neaparat! acum depinde! eu zic spun ca tie ti-ar trebui o operatie pe creier! si atat! poate te mai destepti asa oleaca!

| GhetziiSiAleMeleMingii73 a răspuns:

Am eu un prieten, te rezolva ieftin

| LordOfTheToilets a răspuns:

Du-te in Thailanda

| AndreeaOoOoOoOoOoOoOoO a răspuns:

Dupa bloc e sigur am incercat, eram Andrei candva. 5 stele sunt multumita.