| AlexAL275 a întrebat:

Astăzi mamei mele i-a fost distrusă oglinda la mașină, camera sau ceva nu are pe mașină. Are rost să se ducă la poliție? Mă gândesc că s-ar uita ei pe camere. Până la urmă e bătaie de joc, oglinda aia costă bani. Pe mine m-a intrigat faptul că nu a venit să-și ceară scuze și să își repare greșeala. Voi ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să meargă la Poliție, că altfel își ia amendă că nu a raportat accidentul (chiar dacă nu știe cine l-a produs).
Poliția îi va da o adeverință pe baza căreia își poate repara mașina. Dacă are CASCO, pe asigurare, dacă nu - pe banii ei, că nu stă nimeni să verifice camerele din zonă. (ar trebui să fie camere ale Poliției rutiere, altfel nu au cum să verifice camere private fără un ordin judecătoresc - evident inexistent).
Că făptașul a fugit ca măgaru-n ceață... ce părere să avem? asta e. Prinde orbu', scoate-i ochii!

| Wr3nch a răspuns:

Pai de ce ar veni sa isi ceara scuze lol. Ca doar nu o fi atat de prost incat sa fie si prins.

| AlexAL275 explică (pentru Wr3nch):

Ține de bun simț. Omul ăla muncește pentru mașină, iar tu vii ca nenorocitul și o strici.

| Wr3nch a răspuns (pentru AlexAL275):

Manut, cel mai probabil se grabea unul sa iasa si a rupto fara sa observe. Sau si daca o face putini au ''bun simt'' sa recunoascalaughing

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde si daca sunt camere in zona aia... cel mai ok ar fi sa se duca sa declare " incidentul "