| Era25 a întrebat:

Bună TPU. Ce se întâmpla daca am transferat bani din contul meu bancar într-un cont care era expirat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin cont expirat, probabil unul inactiv, respectiv nu a fost folosit de mai mult timp.
Daca exista contul, respectiv nu a fost inchis, se pot transfera bani in el. Daca este inchis nu se pot transfera bani si daca tu ai dispus transferul acesta nu se finalizeaza si banii iti raman in cont.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca era expirat vin banii inapoi.

| doctorandus a răspuns:

Expirat sau expirat si reatribuit? Ca dupa cativa ani bancile reatribuie acel numar de cont.

| Vântulalb a răspuns:

Cont expirat? Mai exact?
Daca e cont inchis, banii se intorc. Daca nu e inchis, chiar daca nu e folosit, banii intra in acel cont.