| niggasinparisxxx a întrebat:

cum as putea sa stiu ce facultate mi se potriveste? exista vreun test,faza cu ce materii imi plac nu se prea potriveste la mine, practic urasc scoalalaughing) desi invat destul de bine..cum m-ati putea ajuta?

1 răspuns:
| CrazyStyle a răspuns:

Pai, eu asa am facut: am luat toate materiile si le-am scris pe o foaie, langa, am scris mediile pe care le-am avut la ele. Am subliniat materiile cu mediile cele mai mari, apoi am incercuit materiile care ma atrageau cat de cat si care mi-ar fi placut sa le continui sau sa aleg ceva legat de ele. Si am ales cea care era si subliniata si incercuita. Daca sunt mai multe, le poti pune in balanta si sa alegi una, care, continuand la facultate iti va oferi oportunitati mai bune. Sper ca te-am ajutat!