| AlexandruDan1996 a întrebat:

De ceva vremea ma tot bate un gand sa ma apuc de programare web. Dar nu stiu ce limbaj sa invat. Php sau Javascript? As vrea sa raspunda doar aia care stiu ce vorbesc. Nu raspunziri destepte(ex: cauta pe google...etc). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TempusVernum a răspuns:

PHP e partea de (web)server, iar Javascript e de client/browser. Ideea e ca trebuie pana la urma sa le inveti pe amandoua.
Incepe cu www.w3schools.com - site-ul mama.

| AlexandruDan1996 explică (pentru TempusVernum):

Am inteles ce vrei sa zici. Ms muul... poate imi lasi un id de mess sa mai tastam. mersi inca odata

1 răspuns: