| Illuminatus a întrebat:

Tocmai am instalat versiunea Windows XP SP3 dar am facut prostia de a sterge in meniul BIOS sau nu stiu ce era, era cu albastru si era setup windows.....am sters partitia H: si acum nu o mai am..imi apare doar C:, cum il pot pune inapoi? PS:-am reinstalat versiunea si tot nu a mers.

Răspuns Câştigător
| Molodoi a răspuns:

De obicei windownsul trebuie instalat cu parțiile C și D. Încearcă să îl reinstalezi și selectează din nou partițiile.E ciudată problea ta deoarece de obicei H este CD, DVD sau Stick.

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Din bios nu poţi şterge partiţiile, de acolo poţi seta ordinea de boot.
Partiţiile se pot formata, şterge sau creezi altele noi la o nouă instalare de Windows, folosind CD/DVD-ul bootabil sau de la Disk management (Click pe Start -> Run scrii diskmgmt.msc şi dai enter). Dar partiţia C nu o poţi formata cât timp ai Windowsul pornit, doar la o reinstalare.

| marktheshark a răspuns:

Reinstaleaza si fa partitiile din nou