| AnDrEeAsexiGiRl a întrebat:

vreau sa strang niste bani pentru ca vreau sa imi cumpar o tableta, cineva mi-a spus ca trebuie sa spal masinilaughing dar nu cred ca functioneaza
ce ar trebui sa fac?
Raspundeti cu sinceritate

7 răspunsuri:
| florinell a răspuns:

Cu sinceritate iti raspund ca daca iti doresti ceva trebuie sa muncesti pentru acel ceva, iar munca nu o rusine...rusine trebuie sa ne fie sa furam sau sa dam in cap la oameni, deci daca vrei un lucru munceste pentru el.Bafta!

| Adry05 a răspuns (pentru florinell):

A zis deja ca vrea sa munceasca, si ca, cauta un loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le vopsesti, nu sa le speli laughing

| Karmesytta a răspuns:

Paiii,ai alocatie o strangi si daca ai 8 clase te poti angaja la reclame la real, auchan, mall, billa, etc salariul este foarte bun si poti sa iti iei tableta de la primul salariulaughing) app poti s-o cumperi si in ratebig grintongue

| dianaely a răspuns:

Ce varsta ai? intre 10-14 pe la vecini! 20 cauti job nu stiu asa cred altceva! nu stiu

| nicusor123 a răspuns:

Cere parintilor tai, dar de obicei...incearca sa economisesti alocatia, bani de buzunar(sti orice leu conteaza)si mai sunt unele joburi la care nu iti trebuie chiar 18 ani doar am auzit de ele nu stiu care st acelea.eu mi-am luat tell prin abonament in care am pus pe parinti si pe bunici sa imi plateasca. sper ca te descurci.mult noroc

| Deiutza_Deiu_1981 a răspuns:

Pai, sa fiu sincera, eu as cauta undeva in apropiere de locuinta mea. nu trebuie sa speli masini neaparat. poti sa te angajezi undeva la un chiosc de ziare sau ar fi cel mai eficient sa te angajezi la un mol. acolo ar fi cel mai bine