| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire! pe data de 24 mai nu se lucreza nicaeri? sau doar elevii nu vor participa la ore? intreb deorece vreau sa stiu daca cei de la idu club constanta vor functiona! pentru ca doresc sa dau luni sala! astept raspunsuri, multumesc.

2 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Data de 24 mai este zi libera legala. Asta inseamna ca nimeni nu ar trebui sa munceasca din punct de vedere legal. Elevii nu merg la scoala, iar angajatii la stat nu lucreaza. Pe de alta parte, cei angajati in domeniul privat cel mai probabil vor munci, fiind la latitudinea sefului daca vor veni sau nu la seviciu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

24 mai este zi libera, prevazuta de lege.