| bogdan88 a întrebat:

Am 14 ani si mi s-a spus ca am ginecomastie, vreau sa stiu daca se va duce aceasta "problema" sau raman cu ea... Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Stai caalm, eu credeam ca am cancer laughing) Trece, incearca doar sa nu te mai gandesti si o sa vezi ca o sa dispara de la sine. Esti in curs de dezvoltare.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De regula, trece. Dar spune, mananci multa carne de pui? Apare in unele cazuri la pubertate, si apoi trece sau se amelioreaza mult, dar daca e de la carnea de pui, nu stiu daca mai trece.

| AndreiWeisz a răspuns:

In mod normal trece, dar chirurgical. Altfel...cam greu. Poate cu ceva ajutor hormonal. Sau daca slabesti destul de mult.

| bogdan88 explică (pentru AndreiWeisz):

Am slabit de la 82 kg la 65

| LASERY a răspuns:

Și eu am avut problema asta in jurul vârstei pe care o ai tu.
Pe o perioada de câteva luni aveam ca un nod sub sfârcul drept care durea la atingere și sfârcul ușor mărit.
Pe urmă, nodul și durerea s-a mutat la celălalt sfârc.
Până la urmă mi-au trecut durerile de la sine, insa sfârcurile mi-au rămas mai mari decât ar fi normal, totuși nu exagerat. Problema știu că se poate remedia prin operație însă cred că e indicată în situațiile in care e clară nevoie din motive estetice mai mult, bănuiesc.
Și mie mi-a dat câteva complexe, îmi era rușine să mă dezbrac la vestiar din cauza formei lor mari și aspectului pufos, totuși m-am obișnuit așa, operația nu merită.