| M978 a întrebat:

Buna ziua! Aseară m-a oprit poliția și mi-au făcut un test antidrog, din care reiese că am consumat benzodiazepine. Eu nu am consumat niciun medicament sau altă substanță interzisa in ultima luna. Știe cineva din ce cauza ar fi putut da un așa rezultat și cat timp va dura până când îmi vor apărea rezultatele de la sânge?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Drogurile si steroizii sunt prezente in sange chiar si dupa multe luni de zile.

| M978 explică (pentru Violleta2022):

Am consumat canabis acum o lună, dar el nu face parte din grupa benzodiazepine, iar steroizi n am folosit niciodată

| carevaescu a răspuns:

Iei xanax? Sau similar?
Sunt folosite pentru afectiuni psihice. Au un half-lif scurt, deci clar nu erau detectabile într-o luna

| M978 explică (pentru carevaescu):

Nu consum nimic ce consta în grupa benzodiazepine

| carevaescu a răspuns (pentru M978):

Atunci, eroare. Mai fa analizele inca o data. Dpdv legal, ti au facut probleme? Sau esti doar curios?

| M978 explică (pentru carevaescu):

Nu mai am permis, până când nu îmi vin rezultatele de la sange

| DavidRoxana a răspuns:

Bună! Ma poți ajuta și pe mine sa îmi spui cum s-a rezolvat pana la urma?