| BodoBog a întrebat:

Bună ziua, pe la 13 ani am venit de la școală și am observat o gaură mică și neagră care despărtea cei 2 dinți din față.Nu am făcut nimic și acum am 17 ani și gaura s-a mărit cu timpul și pare a-mi se extinde și la ceilalți. Vreau să merg la dentist dar mi-e frică de anestezie...îmi va face musai anestezie?

Răspuns Câştigător
| PavelLarisaIonela a răspuns:

Mai bine mergi la dentist. Anestezia nu o sa te doară ci o sa-ți amorțească zona. Dentistul mi-a facut si mie anestezie si nu m-a durut deloc așa ca nu ar trebui sa-ți fie frica.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Ti-e frica de anestezie? Aia ar trebui sa te linisteasca, pentru ca iti amorteste zona si nu mai simti. Mergi la dentist pana nu e nevoie sa-ti pileasca si mai multi dinti

| BodoBog explică:

Mda..mulțumesc tuturor pentru încurajări!

| MariaCristinaGanea a răspuns:

Nu,nu o sa îți facă anestezie tu ai Dinți de fel așa dar dacă se măresc in loc sa se apropie îți va da sa porți aparat dentar pana își vor reveni