| BuUBBleS a întrebat:

Sunt un elev in clasa a X a la cel mai bun colegiu din Suceava si sunt foarte nedumerit in privinta alegerii meseriei si a facultatii. Nu sunt sigur daca trebuie sa studiez in Romania sau pot direct in alta tara. Sunt o persoana vorbareata, imi place in special domeniul real:matematica, chimia, fizica dar tind si spre biologie sau chiar engleza. M-am gandit la inceput la facultatea de matematica informatica din Bucuresti. ACE.Dar acum nu mai sunt sigur. As vrea sa primesc un raspuns cert in privinta acestei alegeri.ce imi puteti recomanda? ..multumesc

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fa ce iti place si nu lasa scoala sa iti strice educatia. Poti face extrem de multe chestii fara sa fii legat de obtinerea unei nenorocite de diplome...

| Jokerh6662 a răspuns:

Daca esti asa bun du-te in Anglia sau Germania acolo se face carte happy

| DorobantuAdrian a răspuns:

Fugi in strainatate.

| ionutadr97 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a X tot la profil mate info si mi-ar prinde bine sa ma gandesc un pic la viitor

| BuUBBleS explică (pentru ionutadr97):

De unde stii ca sunt la mate info?

| ionutadr97 a răspuns (pentru BuUBBleS):

Nu stiu am presupus dupa cate ai spus, dar chiar esti la mate info?

| BuUBBleS explică (pentru ionutadr97):

Mate info engl