| fausyto a întrebat:

Care este cel mai ieftin apartament in Bucuresti? Ar merita daca stau doar la 60 km de oras si am la tara toate utilitatile in afara de canalizare si momentan nu am polistiren pus? E aiurea cu naveta insa intr-un final tot la casa de la tara vreau sa stau deoarece am curtea foarte mare si conditii

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti prin capatul militarului ceva garsoniere pe la 30.000 euro

sa stai la 60 km inseamna mai departe de Ploiesti... inseamna minim 2 ore pierdute cu naveta, eu nu as face asa ceva zi de zi

| gabicoo a răspuns:

Încearcă să stai în chirie o perioadă. Să vezi cum e.
Apartament ieftin = destule neajunsuri: vecini gălăgioși, igrasie, rromi, etc. Riști să cumperi ceva greu de revândut!

| existential a răspuns:

Depinde mult de localizare si dotari. Daca e in centru, minim 70. 000E. Daca e departe de centru, fara metrou in apropiere, neamenajat, in jur de 50.000.
60 de km de oras nu e asa mult, insa depinde ce aglomeratie gasesti la intrarea in Bucuresti. Poti sa ramai blocat in trafic, sa pierzi ore. Daca esti nehotarat poti sa incerci si o chirie.