| asdaf a întrebat:

Ce inseamna "seturi" si "repetitii" la sala, adica am vazut un program pe net
abdomene 3 seturi 10repetitii
tractiuni 3 seturi 8 repetitii

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Repeţi exerciţiul de x ori, şi repeţi repetiţiile astea de y ori (cu pauză între, sau alte exerciţii între "seturi").
Setul e o "tură" de repetiţii pentru un exerciţiu.
Practic, în loc de 3 seturi de 10 repetiţii, faci în total 30 de repetiţii (cu pauze).

| Nickname1890 a răspuns:

Faci 10 abdomene = 1 set, apoi faci pauza o anumita perioada de timp dupa care faci inca 10 abdomene. Deci ai facut pana acum 2 seturi.

3 seturi de 10 inseamna 3 reprize de cate 10 abdomene cu pauza intre ele.