| anonim_4396 a întrebat:

Ce patesc cei care intra in mall cu certificat verde al altei persoane sau care nu ii apartine?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti prins: dosar penal.
Daca nu: hotul ne-prins este om cinstit. big grin

| Celcestietot a răspuns:

Dosar penal.

| Werrich a răspuns:

Dosar penal pentru uz de fals. Daca tu crezi că merită.

https://adevarul.ro/......index.html

| mi25 a răspuns:

Uz de fals, ca nu a facut fals.

| sweetys a răspuns:

Teoretic: ce s-a scris cu politie, Nino-Nino, dosare penale etc.
Practic: Nimeni nu cere sa dovedești ca ești cine zice certificatul, s-a făcut ecranul verde sau ai scanat, te lasă să intri, nu se uita la nume sau la alte detalii. Dacă reușești sa fentezi și paza sa intri când nu sunt atenți sau sa o bagi pe aia ca ai uitat ceva la mașină și ca abia acum 5 minute a intrat deja e perfect. Totul tine de corectitudine și de conștiința ta. Dacă te prinde ai belit-o și tu și cine ți-a dat certificatul.
Sfat: nu încerca să intri asa în mall, mai bine te plimbi prin parc (nici nu e nevoie de masca) în timp ce te uiți pe site-urile magazinelor din mall și dai comanda.

| Werrich a răspuns (pentru sweetys):

In mall-urile din orase mai circula Politia si Jandarmeria care au drept de legitimare si de control.

O femeie din Constanţa s-a ales cu dosar penal şi este cercetată privind infracţiunea de fals în declaraţii după ce poliţiştii au surprins-o într-o cafenea unde ar fi folosit un certificat verde care nu-i aparţinea.

https://adevarul.ro/......index.html

| Catalin77945 a răspuns:

Dosar penal

| xXVranceaXx a răspuns:

Dosar penal, se ajunge la implicarea jandarmeriei la mall
Tu preferi: închisoare sau comanzi linistit din patul tau de acasă