| Eugen000 a întrebat:

Ce salariu primeste un inginer ce activeaza in ingineria auto ( proiectarea motoarelor automobilelor) care lucreaza intr-o firma sau in alta parte?
Daca nu puteti da o cifra, macar de la cit pina la cit!

10 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Un inginer ce activeaza in ingineria auto castiga in jur de 1000 de euro lunar.

| Eugen000 explică (pentru alexs99):

E bun salariu sau nu in RO?

| alexs99 a răspuns (pentru Eugen000):

E foarte bun, gandeste-te ca salariul mediu pe economie este de 1500 de lei.

| Eugen000 explică (pentru alexs99):

Sint din Chisinau dar dupa ce absolvesc liceul, vreau sa plec in Romania, insa am niste cunoscuti ce platesc 500 euro pentru gazda (4 persoane / 2 camere)...

| Annitu30 a răspuns:

De la 900 pana la 1500 euro

| Eugen000 explică (pentru Annitu30):

Pentru ca nu sint din RO, vreau sa intreb : e un salariu bun? Daca nu, atunci care ar fi un salariu normal pentru o persoana in RO?

| Annitu30 a răspuns (pentru Eugen000):

E foarte bine! un salariu normal aici e de 300 euro

| Eugen000 explică (pentru Annitu30):

Nu de alta dar, din cite stiu de pe forumuri, 2000RON nu e de ajuns pe luna...Dar sa zicem, o persoana intr-un apartament cu 2 camere de vreo 50 m2, cam cit cheltuieste intr-o luna pentru comunale + mincare? big grin

| Annitu30 a răspuns (pentru Eugen000):

Hmm. vreo 200 euro

| Eugen000 explică (pentru Annitu30):

Intreb fiindca, din forumuri, am inteles ca 2000RON pe luna e salariu nu prea bun, dar 2000RON asta e 460 euro...adica mai mult de 300 euro...