| Marius172 a întrebat:

Ce vrea sa zica ideea cu universul ca o holograma? adica suntem priviti de cineva sau ce?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atata doar ca atunci cand se strica proiectorul de holograme, acestea dispar fara a lasa urme. Nu crezi ca holograma noastra e cam ciudata ca lasa urme?

| LPCTSTR a răspuns:

Esti privit de Soarele care va te va bubui peste 5 miliarde de ani.

| KillaNoFilla a răspuns:

Adica suntem o simulare.
O simulare cam esuata.

| Jonas94 a răspuns:

Știi ce înseamnă o hologramă, nu? O proiecție de lumină de fapt.
Ideea e că și holograma are un emițător. Cine este emite holograma universului nostru, nu știe nimeni. Mintea se cam oprește de la un moment dat.

| Jouliete a răspuns:

Eu am gasit un link fiindca m-ai facut curioasa cu intrebarea si uite ce am gasit : care-demonstreaza-faptul-ca-traim-intr-o-mare-holograma-cosmica-iluzie/#

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Jouliete):

Te pomenesti ca suntem intr-un joc video si niste pustani extraterestri de 10 ani ne decid soarta cand se joaca pe consola

| Jouliete a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Se poate laughing