| grigor3 a întrebat:

Credeti ca o prietenie poate sa tina la nesfarsit? cand o sa iti gasesti o prietena o sa tii mai mult la ea, nu?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este diferenta intre prietenia dintre doi baieti si prietenia dintre un baiat si o fata.
Aceste doua tipuri de prietenii nu au legatura una cu alta. Un om se poate bucura in viata de ambele prietenii in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu dureaza vesnic. Ne atasam foarte repede de anumite persoane si ajungem sa le iubim, iar cand ele ne vor dezamagi sau ne vor parasi vom suferi. Prietenii adevarati sunt se gasesc foarte rar, dar atata timp cat nu ii cauti, vor veni ei singuri.

| Daniel9988 a răspuns:

Eu si Tudor suntem prieteni din prima zi de viata.Cum? Mamele noastre s-au cunoscut la maternitate.S-au simpatizat si au tinut legatura in continuare.Pe la 3-4 ani ma jucam cu el, invatam lucruri noi alaturi de el, ca mai tarziu sa devenim colegi...pana in facultate, cand eu m-am dus la medicina iar el la drept.Dar in continuare ne intalnim saptamanal, iesim cu familiile la gratar, la film etc.Plus ca locuieste o strada mai departe.Si cred ca o vom tine asa pana la batranete...

| untu a răspuns (pentru Daniel9988):

Norocosul de tine sa ai asa prieteni buni!

| Daniel9988 a răspuns (pentru untu):

Da,e o legatura ciudata.

| Gillian a răspuns:

Depinde de mulți factori.
În general, nu.
Trebuie să există o legătură foarte, foarte strânsă ca să țină prietenia; ca frați gen, numai că fără legătura de sânge.

| nestiy a răspuns:

Tatal meu are prieteni cu care se cunoaste din scoala generala... asa ca totul e posibil.

| Rentea_Laurentiu_2000 a răspuns:

Pai cum iti spune inima cand iti vezi prima data prietenul te umpli de o bucurie care vine din suflet