| Zazy a întrebat:

Credeți în cristaloterapie?
As vea sa imi comand o brățărică care e trimite (se spune) niște forte sau puteri pozitive asupra ta, unele sunt bune pentru vindecarea unor boli, altele pentru vindecarea psihicului nostru.etc. Aveti asa ceva? Eu am una de aproximativ 9 luni si ma simt bine cu ea. Am primit-o cadou tot de pe un site de cristaloterapie. Nu stiu exact ce beneficii are, nu am gasit-o pe intenet sa pot citi, dar presupun ca e ceva legat de noroc, bunatate pentru ac ma simt super cu ea, asta de cand o am la mana.

9 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Cristaloterapia de una singura nu face bine. Ajuta in anumite situatii. Nu in toate. Are cam acelasi principiu vibrational cu homeopatia si inca cateva.

Cel mai puternic efect al cristaloterapiei este placebo. Si e un efect puternic.

Dar nu te astepta la prea multe. Deoarece vibratiile sunt totusi reduse.

| Zazy explică (pentru cristimihailov):

Multumesc frumos de sfatul tău

| tehno125482 a răspuns:

Nu cred

| diapopa a răspuns:

Heei happy
eu sincer nu cred in cristale si lucruri care te pot 'vindeca' si chestia aia ca te-ai simtit mai bine dupa ce ai purtat-o pe cea primita are o explicatie: te-ai simtit mai bine pentru ca tu ti-ai indus si aveai impresia ca acea bratara te va ajuta; totul are legatura cu gandirea ta. plus ca majoritatea site-urilor vor sa faca bani de pe urma acestor bratari/talismane si alte chestii.
chiar daca anumite cristale ar avea o asemea putere, pot sa te asigur draga mea ca nu o sa le vanda nimeni pe internet
deci in concluzie eu cred ca e o facatura si ca nu tot ce scrie pe internet e real
sper ca te-am ajutatwinking

| Zazy explică (pentru diapopa):

Si eu m-am gandit ca poate ma simt bine pentru ca asa cred eu ca trebuie sa ma simt dupa ce port bratara dar nu e chair așa.
Mi se intampla multe lucruri bune de cand o am.
Daca nu ai purtat niciodata pana acum, normal ca nu crezi si crezi ca sunt o făcătură. Dar doar poart-o câteva luni. Ai să vezi si tu. Nu stiu, eu cred ca ele chiar au efecte pozitive asupra oamenilor si se gasesc pe orice site de cristaloterapie. happy
Nu toate site-urile sunt fake, acela e unul din cele mai bune site-uri, au peste mii de păreri foarte bune.

| Andreeaea19 a răspuns (pentru Zazy):

Bv tie poarto in continuaree si eu una cred as vrea si eu site de unde ai luat cred ca vindeca si bolii eu as avea nevoie de o bratara care sa ma vindece.lasimi un link te rog cu siteul.ms

| Zazy explică (pentru Andreeaea19):

Buna, cauta pe Facebook (in caz ca ai) Agni Bracelets si apesi pe prima pagină. Sunt mii de brățări, cu efectele de care ai tu nevoie. Fi atenta ca unele sunt si pentru anumite zodii, iar daca tu nu te incadrezi, nu e recomandat sa o porți.Aici e site-ul de pe acre vreau sa mi iau si eu o bratarica. Sunt super frumoase.
Si mai este un site, de unde am bratara pe care o port si in momentul ăsta, Kristale.ro.
In caz ca iti cumperi, trebuie sa stii ca ele trebuie spalate, deoarece purtandu-le prea mult esle nu mai sunt "pure" ca inainte, sunt "incarcate„ de bolile sau necazurile noastre.

| ShadedCanvas a răspuns:

Nu am studiat domeniul si nu ma pot pronunta in mod absolut despre proprietatile medicale concrete(vibratii si tot tacamul care le insoteste); chiar daca e nul, efect placebo tot exista si nu doar aici.Te fac sa te simti bine, starile de calm sunt induse in mod frecvent in situatii alarmante, atunci sunt bune.Cel putin eu nu as merge mai departe cu presupusul.

| Zazy explică (pentru ShadedCanvas):

Ok,multumesc foarte mult