| pupantonia a întrebat:

Cum imi fac un site propriu ?

9 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Cu www.ucoz.ro, un sistem destul de simplu prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| xibalba a răspuns:

@shadowdaniel, nu sunt grele. Poti sa iti faci un site cu ajutorul programului dreamweaver de la adobe si te ajuta destul. Oricum, e de stiut ca un site nu se face peste noapte, trebuie sa inveti destul de mult din limbaje de programare, gasesti cursuri si pe net, vezi http://www.w3schools.com/. Nu e imposibil, dar crede-ma ca e mai greu decat sa iti faci un id :)). Dar daca esti dispus sa investesti timp serios de studiu in asta, o sa reusesti. A, si bani, pentru tinerea site`ului pe un server.

| OnWeed a răspuns:

Trebuie sa inveti limbajele HTML si PHP ca sa poti sa iti faci un site. si iti mai trebuie si un host. Eu iti zic ca limbajele acelea sunt foarte grele si ai nevoie de mult timp sa le inveti.

Bafta.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Chiciuri de-astea gen Piczo sau programe de facut site-uri poate face oricine. Eu intr-o luna am invatat sa fac site-uri cu Html si e destul de usor, pe net gasesti tutoriale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o echipa de fotbal

| adrian_6103 a răspuns:

Www.wordpres.com sau uitate pe, videotutorial.ro la sectiunea, cum sa fac un site bafta sper ca am fost de ajutor

| vladtudor a răspuns:

Primul lucru pe care ti-l recomand e sa inveti notiunile de baza HTML poti sa faci un site numai in HTML nu ai nevoie de PHP pentru inceput, iei un server ieftin la cativa euro pe an si ai site, aici ai prima lectie de HTML (aici am invatat si eu) http://www.w3schools.com/html/html_intro.asp

| anxiousschizoid a răspuns:

În primul rând trebuie să găseşti un server pe care să-ţi găzduieşti site-ul, dacă nu ai bani, sunt site-uri care oferă hosting gratis, dar în schimb unele îţi vor pune reclame pe site. Va dura ceva până vei găsi unul bun. Un site se poate fac şi folosind doar HTML, depinde şi ce vrei să pui pe el. Dacă vrei să adaugi câteva date despre tine, o poză, nu ai nevoie de PHP pentru aceste lucruri. Orice ai avea tu de gând să faci, trebuie neapărat să înveţi HTML, măcar noţiunile de bază, nu contează dacă îl construieşti folosind Dreamware, trebuie să înţelegi cum funcţionează un site şi împlicit codul folosit de program. Nu e greu să înveţi, îţi trebuie doar ceva muncă, o jumătate de oră sau o oră pe zi, învăţând limbajele şi noţiune, te pot duce departe.

| s4TaN a răspuns:

Uite eu am deja o comunitate si toate le-am realizat cu WordPress ForumGratuit Ucoz uite aici cateva dintre site-urile unde iti poti face si tu unul www.e-conversatii.tk sau pe www.hit.ro.ht sau contacteaza-ma la Y! mail cs. s4tan@yahoo.com Bafta!