| puscahoreangaion a întrebat:

Cum pot sa-mi protejez computerul pentru ca tot ce descarc de pe internet pe desktop sa nu fie sterse sau cineva care poate intra pe computerul meu sa mi le sterga?

2 răspunsuri:
| DopefLsh a răspuns:

Pai pune-ţi parolă sau fă-ţi un folder invizibil.Acuma, o să-ţi zic varianta uşoară, sunt multe metode.Dă-i Create a new Folder -> Dă-i Rename şi fă aşa: ţine ALT apăsat şi cu numerele din partea dreaptă a tastaturii tastezi 255(trebuie să fie Num Lock activat şi să ţi ALT apăsat în tot acest timp. După lasă tastele şi dă-i enter.O să vezi că ai rămas făra text.Dă-i click dreapta pe folder -> Properties -> Customize -> Change Icon.Caută o imagine de shortcut 'transparentă'.(O să vezi imaginile alea dar într-e unele o să fie spaţii, selectează un spaţiu de acolo şi gata, un folder invizibil.Acum poţi să ţi-l muţi undeva, poţi face orice. Dacă nu ai înţeles uită-te aici - http://www.youtube.com/watch?v=PIeQHvG8rjs

| ioana19971995 a răspuns:

Pune-ti parola...