| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate trata infertilitatea?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la ginecolog impreuna cu partenerul tau. Acolo veti face un numar mare de investigatii (spermograma si, eventual determinari hormonale el; ecografie, analiza secretiei, teste hormonale tu). In principiu veti lua tratament, apoi daca nu se intampla vei face investigatii suplimentare: histerosalpingografie (care are si efect de tratament), eventual laparoscopie exploratorie, colposcopie.
E un drum lung si greu, dar merita.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Mergi la doctor.
Ti-e rusine?

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, din cite stiu un tratament ar fi cel cu gonadotropine, naturiste(Mastodynon), atat si vitaminele CsiE.