| RA94 a întrebat:

Daca am 18 ani impliniti si vreau sa ies din tara (sa merg prin Europa) am nevoie doar de buletin si atat?

14 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Doar buletin happy

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Da! Funda?

| tteo92 a răspuns:

Da! Dar nu chiar in toata europa poti merge cu buletinul, in unele tari cere sa ai si pasaport, dar in general sunt multe care doar cu buletinu poti merge.
Bafta!

| Ebsghjs a răspuns:

Hei! Da, de acum poti folosi buletinul in locul pasaportului, daca ai 18 ani.

| RubyDonnahue a răspuns:

Da doar de buletin cu noua lege!

| RazvanRms a răspuns:

Da, buletin si bani laughing

| danielalex a răspuns:

Da, din cate stiu!

| dany2696 a răspuns:

Da ai nevoie de buletin in tarile membre UE, si de bani dupa cum zicea si razvan

| AdyRo98 a răspuns:

De buletin bani da multi ca leu e cel mai jos ca valoare in alte tari si de pasaport funda?

| Nadya21 a răspuns:

Si de pasaport funda te rog? big grin

| RA94 explică (pentru Nadya21):

Merg doar prin Europa( orice cetatean european poate sa calatoreasca in orice stat membru al Uniunii Europene)

| danielalex a răspuns (pentru Nadya21):

Daca ai buletin nu iti trebuie si pasaport, poti trece si cu buletinu!

| Ralluca99 a răspuns:

Da, doar buletinul, daca esti major/a, daca nu poti iesi din tara cu parintii la 14 ani doar cu buletinul, fara pasaport! Crede'ma, din experienta zic. Adevarat ca ai nevoi de bani, provizii ( chiar daca mergi cu avionul), o harta, si pentru orice eventualitaze inca un act de identificare.Si el se face la 14 ani nu la 15! Sper ca te-am ajutat intr-adevar, nu ca altii! Fundaa?

| bogdanqwerty a răspuns:

Acum experienta proprie, buletinul e facut la 15 ani daca nu te ai schimbat fata de buletin e ok, sa pleci doar cu buletinul, dar daca esti vopsita te ai mai ingrasat/slabit e bine sa ai la tine pasaport...am patit eu la vama in Germania, mi au mai cerut si alt act cu poza!