| grigor3 a întrebat:

Daca as pleca vara,sa ma angajez, credeti ca o sa prind gustul banului si o sa renunt la clasa a 12-a? ce credeti, am auzit ca,cam toti care fac asta renunta la scoala! eu nu as vrea, dar daca chiar o sa-mi placa, o sa vreau, poate!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi cea mai mare prostie sa renunti la scoala, mai ales ca mai ai o singura clasa. S-ar putea sa-ti para foarte rau mai tarziu. Si fara scoala poti face doar munci necalificate si slab platite.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

O singura clasa, dar oricum tot acolo o sa ajung, adica tot la munca aia vreau sa ajung, deci sincer e cam tot aia! si asa mai pierd si timpul degeaba la scoala si ma mai si stresez cu bacul, ori il iau, ori nu! si totusi daca ma duc doar 3 luni la munca, pana la urma are rost sa ma mai duc pentru 3 luni la munca in vacanta de vara? asa dupa parerea ta

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Are rost sa mergi 3 luni, te vei obisnui cu munca, vei obtine o suma oarecare si vei avea ceva de cheltuit.