| marcel10582 a întrebat:

Daca comand cu livrare pe olx mai trebuie sa ii dau vanzatorului vreun mesaj, informandu-l ca am plasat comanda sau nu?

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai vorbește mai întâi cu el niste chestii și așa vezi mai amănunțit ce îți vinde
Posibil sa fie și niște probleme sau ceva cu telefonul, daca asta cumperi.
Eu am pățit-o o data ...era cu verificare și domnul mi-o zis că totul e ok și m-am trezit că lucrurile erau altfel.
Dar chiar și așa, sunt șanse mari să ți-o anuleze fiindcă nu știe detalii, am pățit.
Deci da, recomandat ar fi sa-i lași un mesaj!

| Goete a răspuns:

Nu mai e nevoie de nimic

| helpforyou a răspuns:

Normal. Asta inseamna comunicare. De ce crezi ca este suficient sa te rezumi doar la a plasa comanda?
Pune-te in locul vanzatorului si capeti automat raspuns.

| IarsiIar a răspuns:

OLX doar intermediaza!
Odata plasata comanda ea va ajunge la vanzator. Nu OLX iti trimite produsul.
Dar poti sa fii civilizat si sa-i spui ca ai pus comanda.

| Ardei123 a răspuns:

Nu este nici-o obligatie sa îi spui vanzatorului dar este bine sa îi spui doarece el probabil sta in dubii
Oricum el ca vanzator sigur asteapta sa il sune persoana care a cumparat produsul sa îi zica: "Produsul este foarte bun, sunt multumit!" etc
Pe scurt: este bine sa îl sunati sau sa îi dati un mesaj
laughing))

| Goete a răspuns (pentru Ardei123):

LA ce citesc aici eu cred ca traiesc pe alta planeta