| razvangr24 a întrebat:

Daca ma joc cu o sabie din aluminiu fara maner gen doar asa sabia respectiva nu e ascutita deci nu taie, doar rupe si etc si cineva de la bloc a distrus o bancuta, distrus in ghilimele, a dat in ea si a lasat cateva urme. Sabia are cam 30 cm si un vecin a facut poze si a zis ca da la politie, ce s-ar putea intampla in acest caz?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai pentru atat nu cred ca se deranjeaza politia.
Daca s-ar deranja ar face cercetari, daca ar fi considerata infractiunea de distrugere, desi nu cred asta daca realitatea este asa cum ai descris-o. Nefiind vinovat nu ti se intampla nimic, eventual ai fi intrebat si tu daca ai vazut cine a distrus banca.

| razvangr24 explică (pentru Ioandelasal):

Nu a fost distrusa doar putin de lemn gaurit ceva de genu si o fata de masa taiata cam atat