| BossDeBoss1998 a întrebat:

Dau FUNDA! raspuns rapid.am windows 8 enterprise si nu pot accesa Account Picture, Lock Screen, etc de ce. am cautat peste tot si nu am gasit nimic, doar alti tipi care au aceeasi problema

Răspuns Câştigător
| ionutz24_2810 a răspuns:

Trebuie sa-l activezi prima data si dupa aia sa iti faci un cont Microsoft ca sa poti accesa personalize:
tasta windows+x
cmd(admin)

scrii acoloslmgr /ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4

slmgr /skms win8kms4.mooo.com

slmgr /ato

gata

| BossDeBoss1998 explică (pentru ionutz24_2810):

Am laptop Lenovo... nu am de windows. o sa incerca sa fac asta, dar nu stiu daca va merge... e crack-uit si activat, dar tot nu stiu de ce nu merge

| ionutz24_2810 a răspuns (pentru BossDeBoss1998):

Si eu am tot win 8 build 9200 si de la inceput am facut asta...merge pe toate versiunile pro etc... sper sa-ti meargabig grin

| BossDeBoss1998 explică (pentru ionutz24_2810):

Am facut chestia asta si nu merge... i-am dat si restart si tot pl, nu stiu ce dracu sa mai fac ma inebuneste

| ionutz24_2810 a răspuns (pentru BossDeBoss1998):

Trebuia sa faci asta imediat dupa ce ai instalat wndowsul....acum deja ai prin registri alea cum ca nu iti este activat. dupa ce formatezi o sa mearga sigur..Ps iti recomand versiunea pro. daca mai ai probleme ad id ionut_popean

6 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

"Ai cautat peste tot " stiu ca e doar o expresie dar mai corect ar fi "am cautat mult si nu am gasit".
Scuze de offtopic.
O zi buna.

| AaNdYy a răspuns:

Deoarece nu este cu licenta... cumpara una sau gaseste un crack functional.