| devil2279 a întrebat:

De ce face unitate de la pc cun zgomot de zici ca e tractor atunci cand il pornesc? Face asa dupa 1 luna dupa ce l-am cumparat, nou, face zgomotul doar 2 3 min cand il pornesc si dupa se opreste.
Nu ma luati cu "are praf, nu stiu ce etc" ca l-am sters si de praf si de tot si la fel face. Are 4 ani pcul dar e foarte bun. Totusi m-am saturat de zgomot, imi vine sa ma omor.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing a, deci a iesit din garantie, daca ai asteptat 4 ani! esti tare daca ai suportat atata! laughing Eu cred ca sursa e problema, mergi cu el la un service de calculatoare nu te costa mult! dar tu in 4 ani nu ai avut curiozitatea sa identifici locul in care se aude acel zgomot? In caz ca nu stii ce e sursa, e cutia aia din spate sus, in care intra cablul pe care il bagi in priza. Schimb-o! nu e scumpa!

| JohnnyWylde a răspuns:

Nu mai vorbiti degeaba. Daca unitatea scoate un sunet ciudat inseamna ca e o problema, iar problema e praful. Nu l-ai curatat niciodata asta inseamna ca depunerile de praf sunt foarte mari. curata cooler-ul (ventilatorul) procesorului si al sursei si o sa scapi de sunetul ciudat.

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyWylde a răspuns (pentru devil2279):

Ai desfacut tu carcasa la sursa si ai curatat-o?

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyWylde a răspuns (pentru devil2279):

Bai jigodie, mars in pl mea cu pocnitoarea ta de calculator. Du-te dracu ca la cat esti de handicapat esti nici carpa nu stii sa o folosesti cum trebuie.

| JohnnyWylde a răspuns:

Am 6GB DDR3 1333, Athlon II X3 450 (adica trei nuclee) de 3. 2ghz si placa video e ATI HD7770 1GB GDDR5. O sa-ti vinzi si chilotii sa faci rost de o configuratie ca a mea fraiere. In poza nu-s eu. Spre deosebire de mine si mai ales de tine, tipul din poza este o legenda, cineva adica ce nu vei fi tu niciodata asa ca vorbeste cu respect

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibos10 a răspuns:

Stai cuminte, nu te omora asa fac toate unitatile si nu cred ca este nici o problema.

| smokeman11 a răspuns:

Incearca sa schimbi sursa si mie imi facea probleme si chiar se stingea brusc uneori.

| tudorgeorge2010 a răspuns:

Praful e singura problema iti zic eu ca si mi-e imi facea la fel si dupa ce l-am curatat nu am mai avut probleme cu el