| anonim_4396 a întrebat:

Exista lentile de contact pentru catei? Daca nu, cainele poate purta lentile de contact de la un om? va rog nu luati in gluma fie-va mila de bietul animal!

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Totusi ce te face sa crezi ca este suferind? poate are o conjuctivita, raceala? Sau vrei sa ai schimbi culoarea ochilor?;-))

| anonim_4396 explică (pentru traveler):

L-a zgariat pisiac in ochi si nu mai vede nici un pic cu el

| traveler a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ce inseamna sa intrebi fara a da detalii! Ai dreptate tocmai singura ti-ai raspuns NIMIC nu prea poate sa al ajute, lasa natura sa isi spuna cuvantul (poate se regenereaza cumva oricum sa al duci la specialist, operatii nu prea se poate este scump si rareori cu rezultate bune) Deoarece pe viitor este dependent de tine din moment ce ai intrebat aici inseamna ca tii f mult la el si eu iti propun ceva: FII TU OCHII LUI pe viitor pentru el si asa veti fi amandoi fericiti.Cu drag pentru tine si compasiune deoarece am si eu un catel si este "sufletelul" familiei si stiu ce inseamna sa fii atasat de el si sa suferi pentru el.Pa.

| M1ha3la a răspuns:

Nu exista.sad

| Pascuraz a răspuns:

Nu, nu exista si nici nu recomand! de ce? retina si irisul animalului este cu totul si cu totul diferit de cel al omului, exista imensul risc de a`i afecta vederea, ii poate fi fatal, plus de asta nu le-ar suporta