| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu și-a comandat de pe AliExpress câteva produse pe numele lui. Mi-a zis ca va veni cu poșta română când intră în țară. Poate el sa ridice coletul de la poștă dacă e minor?(are 13 ani)
Din câte citesc pe net, comenzile AliExpress separate (cazul lui) vin in colete diferite, evident. Poate sa-i zică ceva doamna de la ghișeu?
P.S. - comanda e plătită cu cardul

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poate. N-are nici macar buletin de 14 ani. Cu unul din parinti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la posta nu poate sa ridice el, doar cineva major din familie.
Nu are importanta cu ce au fost platite comenzile!

| vladagentul123 a răspuns:

Știu că la poștă se cere buletinul ca să poți ridica/trimite colete.