| IneedYouAlotBabe a întrebat:

Hai noroc! Am 2 harduri la PC ambele de 1TB (2TB in total) și sunt împărțite în 4 partitii, doua la fiecare hard (știu sigur cum le.am împărțit) acum as vrea sa mut hardul care conține E și F (ultimile partitii) cum îmi dau seama care hard conține acele două partitii?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe partitia C:\ se afla mi intotdeauna Windowsul. Opreste PC-ul si scoate alimentarea (doar alimentarea nu si cablul de date ala mai subtire) la unul. Daca nu porneste PC-ul ala este cu Windowsul pe el si este cel cu C:\ si D:\. Daca porneste este cel cu E:\ si F:\.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Porneste promptul de comanda si scrie diskmgmt.msc si dai Enter.