| Alin10C a întrebat:

Hei! Deci am 15 ani și mi-am făcut un cont Revolut. Nu am știut ca trebuie sa ai minim 18 ani și am transferat din contul meu bancar 100 de lei. Acum cei de la revolut nu ma lasă sa transfer banii înapoi in cont deoarece au văzut ca nu am 18 ani. Ce pot face? Mă taxează cu ceva dacă îl las deschis? Am primit și cardul de la ei! VA ROG URGENT!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, banii raman blocati acolo, pana la implinirea varstei de 18 ani.
Cum sa nu stii ca trebuiasai ai 18 ani impliniti ca sa ai cont, odata ce ai bifat casuta ca ai citit regulamentul ( in care scria clar ca este conditie obligatorie si eliminatorie, varsta de 18 ani), fiindca altfel nu puteai completa si submite cererea de card Revolut.
Daca nu te inveti sa citesti regulamentul, inainte sa acceptcodnitiile impuse pe feicare website pe unde mergi, vei avea necazuri in viitor, ca pot fii clause care iti aiu bani sau iti blocheza accesul, ca acesta.
Din pacate si nefericire, chiar nu poti face nimic, fiindca ce ai facut tu este declaratie falsa de identitate si asta este ilegal.
Ai 100 de lei blocati in revolut, pana la varsta de 18 ani!

| mihai69 a răspuns:

Nu prea ai ce face.
Mă mir că ți-au făcut cont, deși au văzut clar că NU ai 18 ani, dar mă rog...
Nu vei fi taxat cu nimic, poți lăsa banii acolo dacă au blocat contul. Doar că peste 3 ani, suta aia cred că va valora cam cât 50 acum.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti incerca sa platesti cu cardul la magazine. Daca merge, bine, daca nu, astepti sa implinesti 18 ani. Daca nu te lasa sa platesti cu cardul incearca sa schimbi 100 lei in euro, mai valorosi vor fi probabil 20 euro in Revolut fata de 100 lei.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cont bancar la 15 ani?