| anonim_4396 a întrebat:

Heii! sad Am nevoi de ajutor pentru o problema. Am nevoie de un mesaj publicitar pentru un hotel, care sa respecte principiul AIDA.
A-ATENTIE
I-INTERES
D-DORINTA
A-ACTIUNE
Nu am nici cea mai mica idee cum sa fac sad

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Pune-te in pielea unui turist. Ce ti-ar atrage atentia, te-ar face sa te interesezi, sa vrei si sa iei o camera la hotelul respectiv?
Fii relaxata si scrie o ciorna pe o foaie. Dupa aceea, taie, modifica, mai gindeste-te pana cand ajungi la o forma.
Poti sa incepi si invers, sa scrii o reclama la misto dupa care sa intelegi ce trebuie sa schimbi la ea.

Incearca sa scrii ceva de bun simt in felul in care ci se cere. Nu e doctorat, nu trebuie sa iei Premiul Nobel cu textul asta.

Succes!