| PatriciaTimis a întrebat:

Heii TPU... Ma ajutati va rog?! E normal sa am ameteli si sa vomit din cauza unui antibiotic? Mama mea zice ca se intampla chestile astea din cauza ca antibioticu ii tare. E normal?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ar trebui prima data sa nu mai ei acel antibiotic(da ar putea sa ai niste efecte adverse). Daca dupa ce nu mai ei acel antibiotic tot mai ai acele simptome, du-te la un medic.

| PatriciaTimis explică (pentru zurick):

Da,multumesc mult! Si ce efecte adverse as putea avea?

| zurick a răspuns (pentru PatriciaTimis):

Exact cele pe care le ai tu.De asta trebuie sa intrerupi acel tratament si sa te prezinti la medic.

| PatriciaTimis explică (pentru zurick):

Da..Multumesc mult!

| Mihaela1964 a răspuns:

E normal, daca citesti prospectul vei vedea ca la reactii adverse scrie ca poate provoca stari de greata sau voma.Intrerupe administrarea si mergi la medic sa-ti prescrie altceva.