| acidelic a întrebat:

Hello. Ce acte imi trebuie pentru a cere un nou card bancar? L-am pierdut pe cel vechi si ma intreb daca chiar trebuie buletinul ca buletinul meu e la politie si e in curs de schimbare.
P.S. cei de la politie nu mi-au dat nicio foaie la indemana
Dau funda

Răspuns Câştigător
| xCeline a răspuns:

In mod normal banca are buletinul tau scanat la ei in sistem, iti spun sigur ca am lucrat in domeniu, ideea e ca ai nevoie de buletin chiar daca ei detin o copie a buletinului tau ca sa confirme ca esti tu ...cu toate ca daca au buletinul tau scanat, poza tot si tu in fata ghiseului se vede clar ca tu esti dar asta e procedura din pacate

| acidelic explică (pentru xCeline):

Am poza cu buletinul vechi pe telefon. Si mai am buletin de franta ca am trait 12ani acolo. Multumesc mult pentru raspunul tau.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astepti sa scoti buletinul.

| acidelic explică (pentru darrio2007):

Nu pot astepta ca am nevoie urgenta de el.

| darrio2007 a răspuns (pentru acidelic):

Tu vrei sa faci asta in Franta sau in Romania?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de un act de identitate fie el buletin sau pasaport

| acidelic explică (pentru suntserios):

Am ID de franta.

| mihai69 a răspuns:

Oricum îți trebuie noua carte de identitate (nu se mai emit buletine din 2004 parcă). Și ori de câte ori o schimbi, trebuie să mergi la bancă să îți actualizeze informațiile personale în sistem.

| danutz2006 a răspuns:

Pai cum sa nu iti dea nici o dovada ca ai buletinul la schimbat?
Daca asa este atunci poti merge sa ceri o dovada in acest sens pana cand noul buletin va fi emis.
Vechiul card l-ai blocat? poate consideri stupida intrebarea dar am intalnit astfel de cazuri cand persoane binevoitoare care au gasit cardul au cheltuit bani de pe el iar pagubitii au spus ca ei nu au facut cumparaturile pe internet.
Noul card nu se emite pe loc, ( dureaza cam o saptamana), si iti trebuie un act personal de identificare buletin sau pasaport, completezi o cerere, ( posibil sa achiti o taxa) si intr-o saptamana ai altul nou.