| Bogdan201739 a întrebat:

mi-am facut acum cateva zile messenger dar dintre prieteni mei doar 45 au messenger. Deci am 45 de prieteni. Este foarte putin?
Si daca da voi cati aveti si cati ar trebui sa am eu?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Messenger este chatul de la Facebook.
Doar 45 au messenger pe telefon dar asta nu inseamna ca nu le poti trimite si celor fara messenger mesaje.

| Bogdan201739 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta ii idea ca nu am fac Facebook. Adica cand mi-am facut messenger nu avem si mi-am facut doar messenger dar automat mi s-a facut si Facebook si si pe Facebook am doar 45. Este putin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan201739):

Pai si?
Poti sa ii cauti sa le dai add.
M-am chinuit sa inteleg intrebarea ta.

| HCR1 a răspuns (pentru Bogdan201739):

Nu ai specificat la ce messenger te referi. eu spuneam de vechiul yahoo-messenger care il foloseam cu ceva timp in urma toti.te logai intr-o fereastra separat de email si vorbeai cu cei care ii aveai in lista si nu numaihappy aveai prieteni. toate retelele de socializare au o mica fereastra*messenger* in care poti discuta separat. daca tu te refereai strict la messengerul de pe Facebook, acolo cati prieteni ai pe Facebook atatia ai si in messenger. daca vrei mai multi ii cauti si ii adaugi. si ca la yahoo poti sa descarci o varianta messenger pentru desktop sau pentru telefon. sunt persoane cu pana la 5000 prieteni cred ca cam asta e limitahappy (si inca ceva happy daca tu te referi la messengerul de pe Facebook sunt sigura ca prima data ti-ai facut cont de Facebook si dupa a urmat messengerul ) happyhappy

| Bogdan201739 explică (pentru HCR1):

Ba nu prima oara mi-am facut mesenger pe telefon si automat mi s-a facut si Facebook-ul.

| HCR1 a răspuns:

Buna. Nu cred ca mai foloseste lumea Messenger asa mult(nici macar la creerea unor conturi. mult mai sigur e gmail) acum sunt in trend whatsapp, Facebook, Snapchat, Instagram.

| Bogdan201739 explică (pentru HCR1):

Pai messenger este Facebook-ul in de pe telefon doar ca aici doar trimisti mesaje si tot ce are legatura cu converastia.