| grigor3 a întrebat:

La oras, oamenii dintr-un anumit bloc se cunosc toti intre ei?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nici macar toti de pe scara.

| asperger3 a răspuns:

Eu ii stiu doar pe cei din scara mea desi stau de peste 10 ani.
Mai stiu din vedere alte persoane di alte scari dar cel mai bine ii stiu de pe scara mea(blocul meu are 4 scari)

| DoriKat a răspuns:

Dacă stai mai multă vreme în acel bloc, ajungi să îți cunoști vecinii, administratorul etc.
Eu m-am mutat de 2 ani și cunosc administratorul și pe cei care stau la același etaj cu mine.

| 17Ioana a răspuns:

Nu toti! Eu stau la bloc si sunt peste 100 de apartamente in bloc, in medie 2 locatari in apartament. Cum sa ma vad cu atatea persoane, mai si muncim, atlii merg la cursuri...

| eminescuhipiot a răspuns:

Dupa un timp este inevitabil sa nu va stiti, cel putin din vedere. Dar daca ai servici de dimineata pana seara e cam greu sa iti cunosti vecinii.