| d3javw a întrebat:

Eu cred ca fetele sunt intr-un anumit fel poate pentru ca sunt inconjurat doar de fete cu fite si increzute sau pentru ca nu am apucat sa le cunosc foarte bine dar majoritatea fetelor de la oras asa sunt...credeti ca m-ai sunt si fete cu care ai ce sa vorbesti, sa te intelegi bine cu ele. fara sa se creada marile vedete din oras

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Nu stiu daca se presupune ca asta sa fie o intrebare doar pentru baieti, dar raspund si eu happy
Vreau sa raspund pentru ca eu cunosc o gramada de fete cu fite, dar cunosc si multe fete foarte dragute, cu simtul umorului, care nu vorbesc doar depre moda si cu care tuturor le place sa stea. Ma refer la toate tipele de treaba, care nu arata ca niste fotomodele, care stiu sa rada la o gluma facuta pe seama lor, care nu fac pe proastele ca sa impresioneze, care stiu sa poarte si o conversatie serioasa nu numai amuzanta, dar care chiar stiu cum sa se distreze si fara sa mearga in kasho. Si nu vorbesc doar despre prietenele mele sau persoanele pe care le stiu, vorbesc de fiecare fata de genul asta, pentru ca stiu ca nu sunt doar cateva si pentru ca sunt sigura ca si tu ai colege de genul asta pe care nu le observi pentru ca nu arata la fel de bine ca toate tipele cu care stai. Poate ca acum consideri ca te etichetez, dar nici nu tu te-ai referit la toate tipurile de fete, ci numai la unul singur-rasa nesuferita laughing
Sper ca nu te-am jignit in vreun fel si mai mult, sper ca intelegi ce zic si sa descoperi toate fetele minunate care te incojoara!

5 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Sunt si fete cu care poti vorbi... Dar pe acelea le gasesti din gresealawinking

| strengaritzza a răspuns (pentru Ichnat):

Bine zici mihai, sunt si fete cu care ai ce sa sa discuti, fete care sunt interesate lucruri mult mai interesante decat shopping si baieti cu bani. Dar alea sunt putine, din pacate. Eu sunt fata, dar vad in jurul meu multe exemple de genul acesta. Pacat!

| strengaritzza a răspuns:

Da sunt. Cu siguranta. Dar am o intrebare. Esti din Bucuresti s-au din provincie? Cele din Bucuresti majoritatea sunt asa, increzute, se cred mari vedete. Eu sunt din provincie, nu as putea niciodata sa ma dau in vant, s-au sa par ceea ce nu sunt. Vedetismele sunt pentru acele fete care au doua fete. Nu-i suport pe cei care se cred mai sus decat sunt, desi ei sunt niste oameni paraleli cu viata asta, se cred mari vedete.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Oraşul îmi dă fiori de fiecare dată când păşesc pe trotuarul strâmt al străzii şi aud clacsonând autobuzele sau maşinile mari de construcţie.

Satul mă linişteşte, mă "răsfaţă" cu fiecare ciripit în cor, cu fiecare melodie fredonată dimineaţa când mă trezesc, îmi aduce aminte de copilărie, de clipele petrecute în familie, cu prietenii, cu persoanele cele mai speciale din viaţa mea.

Da, în sufletul meu ştiu că există persoane minunate în acest univers.

Uneori trebuie doar să crezi, nu să te abaţi pe străduţe înguste care te vor duce la alte străduţe mai înguste şi tot aşa.

"Cere şi ţi se va da, caută şi vei găsi, bate şi ţi se va deschide!"

| Nicolicel a răspuns:

Nu toate fetele de la oras sunt increzute, dar nu ai avut ocazia sa le cunosti sau sa devii prieten (mai apropiat) cu ele.Sigur mai sunt fete cu care sa vorbesti.