| Rony23 a întrebat:

M-am apucat sa invat pentru carnet, am citit o bucata din codul rutier dar nu retin nimic, parca iau flash imediat ce inchid cartea, recunosc a trecut o bucata buna de timp de cand nu am mai invatat asa mult dintr-o carte, sa memorez atata informatie. Ce as putea face in privinta asta?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa intelegi, nu sa memorezi. In Codul Rutier, 99% din el e logic. Esti cumva din zona Buzau-Vrancea? Iti fac o lipeala cu taica-meu, e profesor de legislatie certificat+instructor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memo plus sau incerci sa inveti logic