| AndreiYtbBro a întrebat:

Salutare tuturor, stiu ca poate nu-s in masura sa pun intrebarile astea, si poate voi o sa le luati drept o gluma sau cine stie ce, dar sper ca macar aici sa fie mai multe persoane sincere

1.De ce mereu trebuie sa criticati o persoana pe care nu o cunoasteti indeajuns de bine, si de ce mereu trebuie sa jigniti pe cineva care face un anumit lucru ca sa castige un ban, adica mna in 2012 pe mine insasi prietenii mei ma faceau cersetor, pentru un simplu fapt, acela fiind ca vindeam niste marfa crosetata de mama mea, dar sa nu luati si voi ce am facut pe atunci ca pe o "cerseala" nu e asa, credeti-ma stiu ce zic
Aici nu ma refer la toata lumea.
2. De ce mereu va dati drept prietenul unei persoane doar ca sa obtineti ceva de la ea, de ce trebuie sa fiti falsi cand puteti fii adevarati si puteti sa-i spuneti drept "am nevoie de aia" nu sa va da-ti drept prietenu/prietena s-a, sa obtineti ce-ati dorit si dupa sa-l/s-o faceti uitat/a
De exemplu eu am avut un prieten de mai bine de un an care mi-a dat scam cu 400 de euro (mi-a luat tot contul de steam cu tot ce aveam pe el "inclusiv cs go si iteme destul de scumpe" )
Aici la fel nu ma refer la toata lumea
Si 3. De ce toti criticati infatisarea cuiva, daca sunteti mai frumos/frumoasa decat aceea persoana nu trebuie sa o jigniti si sa-i radeti in fata, da-ti dovada de minte copilareasca (mai pe intelesu vostru de 10/11 ani.
Cam atat am avut de zis, cei care ia in considerare intrebarile mele, si imi dau niste raspunsuri bune la ele, au un BIG LIKE de la mine
Iar cel mai bun raspuns are FUNDA.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Aici există o altă categorie de oameni și anume oameni falși. Nu toți sunt la fel. De obicei cei care face ce-ai zis tu au un scop doar să obțină ce îți dorește și nimic mai mult.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Toata teoria ta din cele 3 intrebari este total falsa. Trairile si gandurile tale nu se pot generaliza.

| OldSoul a răspuns:

Iti voi raspunde pe scurt.
Pentru ca cel mai simplu e:
1. Sa judeci decat sa intelegi,
2. Sa furi decat sa ceri sau sa muncesti,
3. Sa critici decat sa ajuti.
Plus ca cel mai adesea persoanele care fac asta se considera "superioare".

| ywar a răspuns:

Cum spune si nickul tau tu esti usor (mai mult) din jocuri prietenas. Si vezi am fost delicat. In marea majoritate a cazurilor sunt destul dur si franc. Auzi la el: i-a dat scam cu 400 euro la un cont de nimic. Ce castigati prin acele jocuri? Bagati bani in niste simboluri de care nu veti beneficia vreodata. Serverul se poate inchide in orice secunda. Mare e gradina Domnului!